Biblioteka - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Biblioteka

biblioteka biblioteka Samorządowa Biblioteka Publiczna w Kępnie, działająca nieprzerwanie od 1945 roku, usytuowana jest w zabytkowym budynku w centrum miasta przy ulicy Kościuszki 7.


Strukturę sieci bibliotecznej tworzy: Samorządowa Biblioteka Publiczna z wypożyczalnią i czytelnią, Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz 6 placówek filialnych (Krążkowy, Mikorzyn, Olszowa, Ostrówiec, Świba, ZOZ Kępno).


Biblioteka główna obsługuje czytelników z miasta Kępna oraz pozostałych części Powiatu Kępińskiego. Filie prowadzą obsługę czytelniczą mieszkańców miejscowości należących do Gminy Kępno.


Księgozbiór Biblioteki liczy w chwili obecnej ponad 81000 woluminów. Korzysta z niego rocznie około 3000 czytelników, wypożyczając prawie 60000 książek. Udzielamy ponad 3000 informacji z różnych dziedzin. Bibliotekę odwiedza przeciętnie 30000 czytelników w ciągu roku, korzystając ze zbiorów i uczestnicząc w życiu kulturalnym Biblioteki i jej filii.


biblioteka w srodku biblioteka w srodku Instytucja posiada bogatą ofertę kulturalno-oświatową skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Użytkownicy Biblioteki biorą udział w konkursach plastycznych, recytatorskich, literackich, fotograficznych, historycznych, spotkaniach autorskich i z ciekawymi ludźmi, wieczorach poetyckich, wystawach, imprezach okolicznościowych.

 

Wiele z organizowanych imprez kulturalnych ma charakter cykliczny.


Dzięki udziałowi w projektach placówka posiada pięć stanowisk komputerowych dla użytkowników z bezpłatnym dostępem do Internetu.


Samorządowa Biblioteka Publiczna jest instytucją nowoczesną, pełniącą funkcje informacyjne, kulturalne i edukacyjne, zapraszającą do współpracy inne placówki oraz stwarzającą możliwości uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta.

 

 

 

Samorządowa Biblioteka Publiczna
ul. Kościuszki 7
63-600 Kępno
tel. 627822092

www.kepno-sbp.sowwwa.pl


Dyrektor - mgr Grażyna Grzesiak

 

 

Godziny otwarcia dla czytelników


Wypożyczalnia

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
8:30 - 17:00
Sobota
9:00 - 13:00


Czytelnia

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
11:00 - 17:00


Oddział dla Dzieci i Młodzieży
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek
11:00 - 17:00
pierwsza sobota miesiąca
9:00 - 13:00

 

biblioteka3 biblioteka3 biblioteka4 biblioteka4
biblioteka5 biblioteka5

 

?Biblioteka jest bramą w czasie? ? J. L. Borges

 

 

W Samorządowej Bibliotece Publicznej w Kępnie od 2010 roku działa Piątkowy Klub Robótek Ręcznych.


   Założycielką Klubu, jego opiekunką i pomysłodawcą podejmowanych inicjatyw jest pracująca w Bibliotece na stanowisku starszego kustosza Magdalena Wieczorek. Jak sama mówi, pomysł stworzenia miejsca, w którym spotykaliby się sympatycy robótek, zrodził się po przeczytaniu książki Kate Jacobs ?Piątkowy Klub Robótek Ręcznych?.

   Spotkania klubowe odbywają się w siedzibie Biblioteki w drugi piątek każdego miesiąca o godzinie 1600 i cieszą się ogromnym powodzeniem. Na piątkowe spotkania przychodzą początkujące, jak i doświadczone dziewiarki, poszukujące nowych wzorów i inspiracji. Panie, w wieku od 25 do 70 lat, chętnie dzielą się swoim pomysłami. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych, potrafią dosłownie wszystko, poczynając od robótek na drutach i szydełku, po frywolitki czy wyroby z papierowej wikliny.

   W 2011 roku Klub przedstawił swoje prace na wystawie w Bibliotece, natomiast w roku 2012 włączył się w akcję szycia kołderek dla przewlekle chorych dzieci. To dzięki Piątkowemu Klub Robótek Ręcznych łabędzie z fontanny na kępińskim Rynku miały szaliki, a Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy mogła zlicytować ciepły kolorowy pled, nad którym panie pracowały wiele tygodni.

   Sukcesem Klubu  jest nawiązanie współpracy z Galerią Mieszczańską we Wrocławiu.

Wszelkie informacje dotyczące spotkań Klubu można uzyskać pod numerem telefonu Biblioteki - 62 78 22 092.

 

klub_robtek_rcznych10 klub_robtek_rcznych10 klub_robtek_rcznych20 klub_robtek_rcznych20 klub_robtek_rcznych30 klub_robtek_rcznych30 klub_robtek_rcznych40 klub_robtek_rcznych40 klub_robtek_rcznych50 klub_robtek_rcznych50 klub_robtek_rcznych60 klub_robtek_rcznych60 klub_robtek_rcznych70 klub_robtek_rcznych70
 
Strona główna Kultura Biblioteka

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016